Magazyn architektoniczny : Velodrome Proposal / BNKR Arquitectura

Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Zawodowa jazda na rowerze, szybko rozwijająca się w stanie Sinaloa w Meksyku w ostatniej dekadzie, wzbudziła zainteresowanie budową nowego Velodromu Culiacan, a także wprowadziła politykę preferującą jazdę na rowerze jako środek transportu do miasta.
s plany nowych przestrzeni publicznych.
Propozycja BNKR Arquitectura nadaje nowy entuzjazm dla roweru jako jedyny wątek, który łączy profesjonalny budynek sportowy z rozwojem parku rowerowego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nasza propozycja serii spiralnych ramp, które wznoszą się ponad i nad olimpijskim welodromem w Culiacan, jest próbą połączenia tego budynku, reprezentującego konkurencyjne aspiracje Sinaloa, z jego miejskim kontekstem.
Obecnie velodromy na całym świecie są specjalistycznymi obiektami otoczonymi dużymi parkingami.
Aby przeciwdziałać temu zorientowanemu na samochód podejściu do kompleksów sportowych, przewidujemy całkowitą integrację z riverside park, do którego przylega.
Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura ścieżki rowerowe z parku są wciągane na miejsce i zaczynają się kręcić w górę i wokół welodromu jako łagodne rampy, które krążą nad budynkiem.
Dwie główne rampy, chronione przez półprzezroczystą stalową siateczkę, krążą i spotykają się w jednym pierścieniu u góry, tworząc ciągłą ścieżkę, która unosi się i wraca.
Całkowita długość podróży wynosi 3,5 km.
Od wewnątrz i na zewnątrz widać publiczną jazdę na rowerze w skórze budynku.
Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Na ścieżkach rowerowych można podziwiać zawody lub imprezy odbywające się na torze Velodrome lub w centralnej esplanadzie.
Ma on połączyć amatorski świat rowerowy z profesjonalnym, generując widoczność, interes publiczny i wzmacniając oba.
Skóra, która otula welodrom jest kontynuacją tkanki miejskiej, żywej i nadającej się do zamieszkania błony, nowej publicznej przestrzeni dla miasta.
Dzięki uprzejmości BNKR Arquitectura Architekci: BNKR Arquitectura Lokalizacja: Culiacan, Sinaloa, kierownik projektu México: Laura Fontaine & Mitl Zespół projektowy Gaxiola: Emelio Barjau, Angel Rivero, Adrian Aguilar, Francisco Cruz, Diego Eumir, Paul Chavez, Marcell Ibarrola i Jaime Sol Structural Projekt: DAE Lighting: Noriegga Iluminadores Członek Parlamentu Europejskiego: Obszar DCP: 61 236 m2 Status: W drodze
[patrz też: panele podłogowe mrówka, zalane panele, castorama kosiarki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama kosiarki panele podłogowe mrówka zalane panele