Magazyn architektoniczny : Alemdag Housing / Baraka Architects

Dzięki uprzejmości architektów Baraka Architekci Baraka, budowani obecnie na obrzeżach Stambułu, składają się z czterech budynków składających się z 70 mieszkań, 2 jednostek handlowych i zaplecza socjalnego.
6.000 m.
Działka znajduje się na dokładnej płaszczyźnie łączącej miasto i otaczający las, co czyni tę pierwszą cechę, którą brana pod uwagę jest dla kompleksu mieszkaniowego jako ważna dynamika.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Lokalizacja projektu polega na tym, że struktura miejska zaczyna się rozpadać, a środowisko zbudowane staje się prawie nieokreślone i rzadkie.
Innym ważnym czynnikiem był kodeks budowlany, z dość wysokim indeksem powierzchni podłogi i limitem wysokości sześciu pięter.
Wszystkie te fakty prowadzą nas do użycia języka architektonicznego z płynnym przejściem między budynkiem a jego otoczeniem, w przeciwieństwie do sąsiednich budynków.
Dzięki uprzejmości Baraka Architects Samo zaplecze socjalne, z basenem na wolnym powietrzu i pokojami dla różnych obiektów rekreacyjnych różni się od reszty kompleksu za pomocą ramp i amfiteatrów.
Prowadzi to również do kontekstowego zróżnicowania przestrzeni publicznej, półpublicznej i prywatnej.
Uważa się, że liniowe drewniane elementy fasady działają okazjonalnie jako elementy przeciwsłoneczne, balustrady i okładziny.
Dzięki uprzejmości Baraka Architekci Architekci: Baraka Architects Lokalizacja: Stambuł, Turcja Zespół projektowy: Abdurahman Çekim, Sevilay Çekim, Obszar projektu Fatma Savgan: 6000 m.
Rok projektu: 2012
[przypisy: prawidłowa wilgotność w mieszkaniu, gont bitumiczny instrukcja montażu, ściana oddzielenia przeciwpożarowego ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gont bitumiczny instrukcja montażu prawidłowa wilgotność w mieszkaniu ściana oddzielenia przeciwpożarowego