Architektura 21szego wieku : Sky Village in R Dovre / MVRDV

Podobne podejście można znaleźć na niedawnej rywalizacji o wieżowiec R.
Dovre wygrany przez MVRDV we współpracy z ADEPT: Wieża o mieszanej wysokości 116 m, zbudowana na podstawie modułu 60 m2 rozmieszczonego wokół centralnego rdzenia budynku.
Interesujące jest podejście strukturalne do tej nowej typologii, jak można zobaczyć na innym renderingu poniżej: wewnętrzny rdzeń – w rzeczywistości 3 rdzenie, aby uzyskać dostęp do różnych segmentów programu – jest wykonany z betonu, z jednostkami owijającymi go wokół stalowa konstrukcja.
Coś interesującego w takich czasach jak ten, że budynek pozwala na różne konfiguracje reagujące na niestabilne rynki, elastyczność uzyskaną przez ponowne wyznaczenie tych 60 jednostek powierzchni.
Niższe poziomy oferują przestrzeń dla sklepów i restauracji, z otaczającym placem publicznym.
Ponad to, budynek zaczyna się poszerzać o przestrzeń biurową, a następnie zaczyna wychylać się na północ, aby tworzyć tarasowe ogrody na południu, orientację, która przynosi korzyści mieszkaniom w tej części budynku.
Na górze hotel będzie miał wspaniały widok na miasto.
W zeszłym tygodniu rozmawiałem z Robertem Lange em z BIG, a on mówił mi, że rząd duński jest bardzo surowy, jeśli chodzi o normy energetyczne w budynkach, co znajduje odzwierciedlenie w niektórych zielonych faktach tego budynku: zawiera obwód szarości, wykorzystanie w fundamencie 40% recyklowanego betonu i różnych urządzeń do wytwarzania energii na fasadzie.
Budynek wygląda dobrze na poziomie ulicy, coś bardzo ważnego dla miasta.
Miej też oko na ADEPT.
Wygrali ciekawe konkursy, jestem pewien, że usłyszymy od nich w przyszłości.
Widziane w Contemporist and Inhabitat.
[podobne: pucolany, hologram els, rodzaje oczyszczalni ścieków ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: hologram els pucolany rodzaje oczyszczalni ścieków