Posts Tagged ‘szamba betonowe’

Budownictwo i architektura : Massimiliano Fuksas i konflikt

Thursday, May 3rd, 2018

Dziś rano mieliśmy zaszczyt przeprowadzić wywiad z Massimiliano Fuksasem na chilean Biennale.
To był świetny wywiad, wraz z innymi, które przeprowadziliśmy w ciągu ostatniego miesiąca, które wkrótce opublikujemy, więc bądźcie gotowi.
Po wywiadzie kontynuowaliśmy rozmowę w korytarzu z panem Fuksasem o koncepcji jego projektów, a on nagle pyta.
Czy mogę go narysować.
i gdy szukałem papieru, wyjął ołówek i zaczął rysować na kolumnie w muzeum, w którym odbywa się Biennale. …read more

Architektura 21szego wieku : Sky Village in R Dovre / MVRDV

Thursday, May 3rd, 2018

Podobne podejście można znaleźć na niedawnej rywalizacji o wieżowiec R.
Dovre wygrany przez MVRDV we współpracy z ADEPT: Wieża o mieszanej wysokości 116 m, zbudowana na podstawie modułu 60 m2 rozmieszczonego wokół centralnego rdzenia budynku.
Interesujące jest podejście strukturalne do tej nowej typologii, jak można zobaczyć na innym renderingu poniżej: wewnętrzny rdzeń – w rzeczywistości 3 rdzenie, aby uzyskać dostęp do różnych segmentów programu – jest wykonany z betonu, z jednostkami owijającymi go wokół stalowa konstrukcja.
Coś interesującego w takich czasach jak ten, że budynek pozwala na różne konfiguracje reagujące na niestabilne rynki, elastyczność uzyskaną przez ponowne wyznaczenie tych 60 jednostek powierzchni.
Niższe poziomy oferują przestrzeń dla sklepów i restauracji, z otaczającym placem publicznym. …read more

Budownictwo i architektura : Ta fundacja Street Art przekształca miejski krajobraz Indii przy wsparciu rządu

Thursday, May 3rd, 2018

Ostatnie prace organizacji w indyjskich metropoliach Delhi, Bombaju, Hyderabadu i Bangaluru spowodowały popularną rekultywację miast.
przestrzenie obywatelskie i jednoczesna transformacja ich tkanki miejskiej.
Przede wszystkim pracują w dzielnicach mieszkalnych – są one reklamowane wraz z utworzeniem pierwszej w kraju publicznej dzielnicy sztuki w Lodhi Colony w Delhi – fundacja współpracowała również z korporacjami metra, by ożywić przestrzenie tranzytowe.
Eksperymenty St + Art India są ewidentnie zakorzenione w aktywizmie społecznym i projektowaniu urbanistycznym, ale stanowią znaczący moment w historycznym harmonogramie stosowania street artu w miastach: inicjatywa obejmuje to, co uważa się za pierwszą z nich.
- silne zaangażowanie artystów ulicznych i rządu. …read more

Obudowa studni

Sunday, February 25th, 2018

Obudowa studni nie jest przygotowana do przenoszenia takich obciążeń miejscowych; należy więc stosować wewnątrz studni odpowiednie rozparcie, a cięgna konstruować tak, aby docisk nie uszkodził obudowy. Orientacyjny schemat robót ratowniczych w celu przezwyciężenia awarii wielkiej studni. Studnia, o ciężarze ok. 19 tys. T, położyła się na boku i pogrążyła w wodzie, W celu wyprostowania założono tymczasowe dna pod skrajny rząd komór i wypełniono komory balastem gruntowym. …read more