Posts Tagged ‘przydomowa oczyszczalnia ścieków’

Budownictwo wczoraj i dzis : Konkurs wieżowców eVolo 2009

Thursday, May 3rd, 2018

Zwycięzca eVolo Skyscraper Competition 2008.
Elie Gamburg eVolo Architecture została stworzona przez grupę międzynarodowych architektów w Nowym Jorku jako forum dyskusji o nowych pomysłach.
Jedną z ich strategii były konkursy architektoniczne, które odbyły się w 2005 roku.
Przez ostatnie 3 lata (2006-2008) konkurs zapraszał architektów z całego świata do odkrywania przyszłości drapaczy chmur.
W konkursie Skyscaper 2009 trwają poszukiwania nowych pomysłów i koncepcji gęstości pionowej. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Ogrody Jumeirah / SOM i Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Thursday, May 3rd, 2018

Wygląda na to, że nikt nie powiedział Dubrowi o kryzysie finansowym, ponieważ nowe projekty wciąż są prezentowane.
Tym razem nasi ekolodzy z Inhabitat naprowadzili nas na mega development, którego właścicielem jest Maraas Holding: The Jumeirah Gardens.
Główny plan tego projektu został opracowany przez SOM Chicago i składa się z rozwoju wielofunkcyjnego obejmującego obszary o niskim, średnim i wysokim zagęszczeniu dla biznesu, rezydencji, handlu detalicznego, wypoczynku i rekreacji.
miasto w mieście, którego koszt szacowany jest na 95 miliardów USD.
Trzy główne wieże zostały wysłane do architektów z siedzibą w Chicago AS + GG (Adrian Smith + Gordon Gill), najbardziej imponująca – i trzecia najwyższa wieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – to Dubaj, na zdjęciu powyżej. …read more

Nowoczesna architektura : Anara Tower autorstwa Atkins Design Studio

Thursday, May 3rd, 2018

Otóż mamy tutaj kolejny drapacz chmur w Dubaju, tym razem w kształcie gigantycznej turbiny wiatrowej.
Kiedy to zobaczyłem, pomyślałem, że ta turbina generuje energię eoliczną, ale w rzeczywistości jest to struktura, która mieści panoramiczną restaurację w szklanej kapsule na szczycie budynku, jak widać na dalszych zdjęciach.
Wieża o wysokości 2,15 stóp (655 m) obejmuje rozbudowane funkcje użytkowe w zakresie sprzedaży detalicznej, biur, 300 luksusowych apartamentów i luksusowego hotelu z 250 pokojami.
Jak widać na pionowych renderach, ma atrendus atrium i pionowe ogrody co 27 pięter.
Wieża Anara została zaprojektowana przez Atkins Design Studio dla Tameer Holding Investment Construction ma się rozpocząć w przyszłym roku. …read more

Nowoczesna architektura : 8 Irytujące rzeczy Robią to wszyscy architekci

Thursday, May 3rd, 2018

Wynika to z faktu, że studia i praktyka architektury są obarczone wieloma problemami.
Szkoła architektury to bestia, jeśli nie cały zawód, a to w istocie odradza psychikę swoich studentów, jednocześnie je łamiąc i budując, przywitaj się z nierozwiązanymi problemami! Podczas gdy ten proces wytwarza inteligentnych intelektualistów z głębokim zrozumieniem architektury Jest to miejsce w społeczeństwie, które może również przekształcić architektów w pretensjonalnych snobów.
Młodzi architekci niezmiennie kończą studia z wyraźnym spojrzeniem na życie.
Połącz to z pracą w dużej mierze niewdzięczną, a architekci szybko odkrywają, że mogą odnosić się tylko do innych architektów.
Rzadko spotykani przyjaciele, którzy odważnie stoją przez architekta przez grubą i szczupłą osobę, zasługują na mocne klepnięcie po plecach, ponieważ architekci, pomimo niezliczonych uroków, wykazują kilka niezwykle irytujących cech. …read more