Posts Tagged ‘Ogrzewanie podłogowe’

Nowoczesna architektura : Składany Bamboo + Paper House / Ming Tang

Thursday, May 3rd, 2018

Nasi przyjaciele z Inhabitat opowiadali nam o tym niesamowitym projekcie – Domu z bibułkami i papierowym domem autorstwa Ming Tanga.
Struktury te zostały pomyślane jako odpowiedź na trzęsienie ziemi o sile 7.9, które nawiedziło Chiny w maju.
W celu przeniesienia ludzi, którzy stracili swoje domy, chiński rząd postanowił zbudować 1,5 miliona tymczasowych domów.
W tym celu Ming Tang zaproponował schronienie, które było łatwe do wyprodukowania, tanie i przyjazne dla środowiska, używając bambusa.
Koncepcja wykorzystuje system bambusowych słupów, które są wstępnie montowane w sztywnych geometrycznych kształtach. …read more

Nowoczesna architektura : 8 Irytujące rzeczy Robią to wszyscy architekci

Thursday, May 3rd, 2018

Wynika to z faktu, że studia i praktyka architektury są obarczone wieloma problemami.
Szkoła architektury to bestia, jeśli nie cały zawód, a to w istocie odradza psychikę swoich studentów, jednocześnie je łamiąc i budując, przywitaj się z nierozwiązanymi problemami! Podczas gdy ten proces wytwarza inteligentnych intelektualistów z głębokim zrozumieniem architektury Jest to miejsce w społeczeństwie, które może również przekształcić architektów w pretensjonalnych snobów.
Młodzi architekci niezmiennie kończą studia z wyraźnym spojrzeniem na życie.
Połącz to z pracą w dużej mierze niewdzięczną, a architekci szybko odkrywają, że mogą odnosić się tylko do innych architektów.
Rzadko spotykani przyjaciele, którzy odważnie stoją przez architekta przez grubą i szczupłą osobę, zasługują na mocne klepnięcie po plecach, ponieważ architekci, pomimo niezliczonych uroków, wykazują kilka niezwykle irytujących cech. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – 7 corocznych konkursów Każdy student architektury powinien spróbować przynajmniej raz

Thursday, May 3rd, 2018

Podczas gdy pierwsze dni mijają, gdy nadrabiasz utracony sen i bujną obserwację Gry o Tron, zdajesz sobie sprawę, że wkrótce będziesz szalony z niczym, aby wchłonąć całą swoją nowo odkrytą energię.
To tutaj nadciągają konkursy architektoniczne przydaje się.
Stanowią one konstruktywny punkt wyjścia, a jednocześnie są głęboko wciągające, dzięki czemu odsuwają Cię od beznadziejnie odświeżającego Youtube, aby sprawdzić, czy Buzzfeed przesłał nowe wideo.
Poza tym fakt, że nie jesteś już ograniczony przez kierownictwo twojego studia-lidera lub programu szkolnego, pozwala ci na twórczy eksperyment.
W różnych konkurencjach międzynarodowych w dowolnym momencie możesz wybrać, w zależności od indywidualnych zainteresowań i czasu, który chcesz poświęcić. …read more

Do wykonywania witrazy zelbetowych nadaje sie doskonale bialy cement.

Monday, February 19th, 2018

Stosując cement portlandzki należy używać jako kruszywo białe mączki i grysiki marmurowe. W zależności od projektu rozróżniamy elementy okien bądź małe (dla jedne kwatery), o boku nawet poniżej 50 cm, albo też elementy wielkowymiarowe aż do wielkości całego okna włącznie. Zbyt dużych elementów okiennych nie zaleca się stosować, gdyż wtedy formy są ciężkie i drogie, a ponadto tak duże okna są trudne przy montażu i łamliwe. Aby zachować dokładne wymiary i gładką powierzchnię, konieczne jest obicie form drewnianych blachą. Po częściowym stwardnieniu betonu następuje obróbka kamieniarska, którą należy wykonać ze szczególną starannością. …read more