Posts Tagged ‘ogrodzenia betonowe’

Budownictwo wczoraj i dzis : Podwodne muzeum w Egipcie / Jacques Rougerie

Thursday, May 3rd, 2018

Architekt Jacques Rougerie – ekspert w dziedzinie budownictwa kosmicznego i podwodnego – zaprojektował pierwsze podwodne muzeum.
Położone będzie u wybrzeży Egiptu, w pobliżu nowej Biblioteki Aleksandryjskiej, gdzie kiedyś Kleopatra miała pałac na wyspie w jednej z największych zatok ludzkich na świecie w ciągu dnia, zatopionych przez trzęsienia ziemi w IV wieku .
Ruiny odkryto wiele lat temu i zawierają kilka sfinksów, posągów, rzymskich i greckich wraków statków, które prawdopodobnie pochodzą z latarni morskiej Faros w Aleksandrii (jeden z siedmiu starożytnych cudów świata).
Ruiny te nie zostały przeniesione, ponieważ byłby to ogromny wysiłek, który mógłby zniszczyć ruiny w trakcie procesu.
Jest także zgodny z konwencją UNESCO z 2001 r. …read more

Nowoczesna architektura : Anara Tower autorstwa Atkins Design Studio

Thursday, May 3rd, 2018

Otóż mamy tutaj kolejny drapacz chmur w Dubaju, tym razem w kształcie gigantycznej turbiny wiatrowej.
Kiedy to zobaczyłem, pomyślałem, że ta turbina generuje energię eoliczną, ale w rzeczywistości jest to struktura, która mieści panoramiczną restaurację w szklanej kapsule na szczycie budynku, jak widać na dalszych zdjęciach.
Wieża o wysokości 2,15 stóp (655 m) obejmuje rozbudowane funkcje użytkowe w zakresie sprzedaży detalicznej, biur, 300 luksusowych apartamentów i luksusowego hotelu z 250 pokojami.
Jak widać na pionowych renderach, ma atrendus atrium i pionowe ogrody co 27 pięter.
Wieża Anara została zaprojektowana przez Atkins Design Studio dla Tameer Holding Investment Construction ma się rozpocząć w przyszłym roku. …read more

Budownictwo i architektura : Heineken The City / Tjep

Thursday, May 3rd, 2018

Amsterdam Co robisz, gdy Heineken prosi o zaprojektowanie swojego pierwszego sklepu.
Czy umieszczasz meble i ekspozycje w danej przestrzeni.
W Tjep sądzili, że bardziej odpowiednie będzie wylewanie mebli do sześciu monumentalnych budynków położonych w sercu Amsterdamu, tak jakbyśmy napełniali zimny, świeży kieliszek zimnego X-tra Heinekena.
Ta koncepcja przekłada się na wyświetlacze, które ewoluują płynnie od podłóg do ścian i sufitów w abstrakcyjnych dynamicznych ruchach fal.
Idea chłodu jest konsekwentnie stosowana poprzez cały projekt sklepu, w tym oświetlenie oparte na 100% diodach LED (pierwsze w Europie). …read more

Nowoczesna architektura : Art Installation Links Kultura współczesna oraz historyczne i archeologiczne dziedzictwo Aten

Thursday, May 3rd, 2018

Zbudowane w 1846 r.
Narodowe Obserwatorium jest pierwszą naukową instytucją badawczą w Grecji i konsoliduje prawie dwa wieki astronomii od czasu uzyskania niepodległości przez Grecję w 1832 r.
Jest to projekt opracowany przez Elinę Kountouri, który stanowi część pracy NEON w celu ustalenia związku pomiędzy współczesna kultura oraz historyczne i archeologiczne dziedzictwo Aten.
+ 23.
Panos Kokkinias, uprzejmość NEON Dzisiaj, prawie 170 lat później, komisja ta po raz pierwszy spotkała się z Villarem Rojasem, który negocjował z terenem archeologicznym, radykalnie zmieniając przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną obserwatorium narodowego, zajmując powierzchnię 4500 metrów kwadratowych. …read more