Posts Tagged ‘ławki ogrodowe’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Ogrody Jumeirah / SOM i Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Thursday, May 3rd, 2018

Wygląda na to, że nikt nie powiedział Dubrowi o kryzysie finansowym, ponieważ nowe projekty wciąż są prezentowane.
Tym razem nasi ekolodzy z Inhabitat naprowadzili nas na mega development, którego właścicielem jest Maraas Holding: The Jumeirah Gardens.
Główny plan tego projektu został opracowany przez SOM Chicago i składa się z rozwoju wielofunkcyjnego obejmującego obszary o niskim, średnim i wysokim zagęszczeniu dla biznesu, rezydencji, handlu detalicznego, wypoczynku i rekreacji.
miasto w mieście, którego koszt szacowany jest na 95 miliardów USD.
Trzy główne wieże zostały wysłane do architektów z siedzibą w Chicago AS + GG (Adrian Smith + Gordon Gill), najbardziej imponująca – i trzecia najwyższa wieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – to Dubaj, na zdjęciu powyżej. …read more

Nowoczesna architektura : Mark Magazine # 16

Thursday, May 3rd, 2018

Bardzo chciałem poczekać na tego maila, bo jak już wcześniej wspomniałem, Mark Magazine jest jedną z moich ulubionych publikacji, jeśli chodzi o nowe projekty.
Wydanie październik / listopad ma bardzo przyjemną fakturę na okładce, z domem towarowym Sou Fujimoto.
Tematem przewodnim tego wydania jest Regulamin domu , z 7 niesamowitymi domami w środku.
Ale zacznijmy od początku, za pomocą sekcji Tablica Ogłoszeń.
Następnie przechodzimy do Przekroju, zawierającego 21 projektów wbudowanych (i kilka instalacji) oraz 2 instalacje: Romolo Stanco, David Byrne, Valerio Olgiati, Fuse Atelier, Vicente Nu ez Arquitectos, Bade Stageberg Cox, Chiba Manabu, JSA , Olafur Eliaha Hadid, architekci FT, Enrique de Teresa, Zaha Hadid (na zdjęciu powyżej z mostem Pavillion) i więcej. …read more

Nowoczesna architektura : Składany Bamboo + Paper House / Ming Tang

Thursday, May 3rd, 2018

Nasi przyjaciele z Inhabitat opowiadali nam o tym niesamowitym projekcie – Domu z bibułkami i papierowym domem autorstwa Ming Tanga.
Struktury te zostały pomyślane jako odpowiedź na trzęsienie ziemi o sile 7.9, które nawiedziło Chiny w maju.
W celu przeniesienia ludzi, którzy stracili swoje domy, chiński rząd postanowił zbudować 1,5 miliona tymczasowych domów.
W tym celu Ming Tang zaproponował schronienie, które było łatwe do wyprodukowania, tanie i przyjazne dla środowiska, używając bambusa.
Koncepcja wykorzystuje system bambusowych słupów, które są wstępnie montowane w sztywnych geometrycznych kształtach. …read more

Budownictwo i architektura : Ta fundacja Street Art przekształca miejski krajobraz Indii przy wsparciu rządu

Thursday, May 3rd, 2018

Ostatnie prace organizacji w indyjskich metropoliach Delhi, Bombaju, Hyderabadu i Bangaluru spowodowały popularną rekultywację miast.
przestrzenie obywatelskie i jednoczesna transformacja ich tkanki miejskiej.
Przede wszystkim pracują w dzielnicach mieszkalnych – są one reklamowane wraz z utworzeniem pierwszej w kraju publicznej dzielnicy sztuki w Lodhi Colony w Delhi – fundacja współpracowała również z korporacjami metra, by ożywić przestrzenie tranzytowe.
Eksperymenty St + Art India są ewidentnie zakorzenione w aktywizmie społecznym i projektowaniu urbanistycznym, ale stanowią znaczący moment w historycznym harmonogramie stosowania street artu w miastach: inicjatywa obejmuje to, co uważa się za pierwszą z nich.
- silne zaangażowanie artystów ulicznych i rządu. …read more