Posts Tagged ‘Bloczki betonowe’

Budownictwo wczoraj i dzis : Podwodne muzeum w Egipcie / Jacques Rougerie

Thursday, May 3rd, 2018

Architekt Jacques Rougerie – ekspert w dziedzinie budownictwa kosmicznego i podwodnego – zaprojektował pierwsze podwodne muzeum.
Położone będzie u wybrzeży Egiptu, w pobliżu nowej Biblioteki Aleksandryjskiej, gdzie kiedyś Kleopatra miała pałac na wyspie w jednej z największych zatok ludzkich na świecie w ciągu dnia, zatopionych przez trzęsienia ziemi w IV wieku .
Ruiny odkryto wiele lat temu i zawierają kilka sfinksów, posągów, rzymskich i greckich wraków statków, które prawdopodobnie pochodzą z latarni morskiej Faros w Aleksandrii (jeden z siedmiu starożytnych cudów świata).
Ruiny te nie zostały przeniesione, ponieważ byłby to ogromny wysiłek, który mógłby zniszczyć ruiny w trakcie procesu.
Jest także zgodny z konwencją UNESCO z 2001 r. …read more

Nowoczesna architektura : Anara Tower autorstwa Atkins Design Studio

Thursday, May 3rd, 2018

Otóż mamy tutaj kolejny drapacz chmur w Dubaju, tym razem w kształcie gigantycznej turbiny wiatrowej.
Kiedy to zobaczyłem, pomyślałem, że ta turbina generuje energię eoliczną, ale w rzeczywistości jest to struktura, która mieści panoramiczną restaurację w szklanej kapsule na szczycie budynku, jak widać na dalszych zdjęciach.
Wieża o wysokości 2,15 stóp (655 m) obejmuje rozbudowane funkcje użytkowe w zakresie sprzedaży detalicznej, biur, 300 luksusowych apartamentów i luksusowego hotelu z 250 pokojami.
Jak widać na pionowych renderach, ma atrendus atrium i pionowe ogrody co 27 pięter.
Wieża Anara została zaprojektowana przez Atkins Design Studio dla Tameer Holding Investment Construction ma się rozpocząć w przyszłym roku. …read more

Do wykonywania witrazy zelbetowych nadaje sie doskonale bialy cement.

Monday, February 19th, 2018

Stosując cement portlandzki należy używać jako kruszywo białe mączki i grysiki marmurowe. W zależności od projektu rozróżniamy elementy okien bądź małe (dla jedne kwatery), o boku nawet poniżej 50 cm, albo też elementy wielkowymiarowe aż do wielkości całego okna włącznie. Zbyt dużych elementów okiennych nie zaleca się stosować, gdyż wtedy formy są ciężkie i drogie, a ponadto tak duże okna są trudne przy montażu i łamliwe. Aby zachować dokładne wymiary i gładką powierzchnię, konieczne jest obicie form drewnianych blachą. Po częściowym stwardnieniu betonu następuje obróbka kamieniarska, którą należy wykonać ze szczególną starannością. …read more

Sztuczny piaskowiec

Monday, February 19th, 2018

Do wykładania cokołów itp. bardzo dobrze nadaje się sztuczny piaskowiec; wykonywany z mieszanek. Na 100 kg mieszanki daje się 25 kg cementu i niezależnie od zabarwienia piaskowca 0,2 kg łyszczyku (miki).Na przykład do wykonania szarego sztucznego piaskowca na 100 kg. należy użyć 12,4 kg mączki białej perła z Czerny, 25,0 kg mączki szarej jasnej, 12,4kg grysiku białego perła z Czerny, 25,0 kg grysiku jasnego, 25,0 kg, cementu i 0;2 kg łyszczyku. Inne odcienie uzyskane być mogą przez użycie cementu jaśniejszego, ciemniejszego lub odpowiednio zabarwionego. …read more