Posts Tagged ‘altana drewniana’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Ogrody Jumeirah / SOM i Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Thursday, May 3rd, 2018

Wygląda na to, że nikt nie powiedział Dubrowi o kryzysie finansowym, ponieważ nowe projekty wciąż są prezentowane.
Tym razem nasi ekolodzy z Inhabitat naprowadzili nas na mega development, którego właścicielem jest Maraas Holding: The Jumeirah Gardens.
Główny plan tego projektu został opracowany przez SOM Chicago i składa się z rozwoju wielofunkcyjnego obejmującego obszary o niskim, średnim i wysokim zagęszczeniu dla biznesu, rezydencji, handlu detalicznego, wypoczynku i rekreacji.
miasto w mieście, którego koszt szacowany jest na 95 miliardów USD.
Trzy główne wieże zostały wysłane do architektów z siedzibą w Chicago AS + GG (Adrian Smith + Gordon Gill), najbardziej imponująca – i trzecia najwyższa wieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – to Dubaj, na zdjęciu powyżej. …read more

Budownictwo i architektura : Heineken The City / Tjep

Thursday, May 3rd, 2018

Amsterdam Co robisz, gdy Heineken prosi o zaprojektowanie swojego pierwszego sklepu.
Czy umieszczasz meble i ekspozycje w danej przestrzeni.
W Tjep sądzili, że bardziej odpowiednie będzie wylewanie mebli do sześciu monumentalnych budynków położonych w sercu Amsterdamu, tak jakbyśmy napełniali zimny, świeży kieliszek zimnego X-tra Heinekena.
Ta koncepcja przekłada się na wyświetlacze, które ewoluują płynnie od podłóg do ścian i sufitów w abstrakcyjnych dynamicznych ruchach fal.
Idea chłodu jest konsekwentnie stosowana poprzez cały projekt sklepu, w tym oświetlenie oparte na 100% diodach LED (pierwsze w Europie). …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Ponowne czytanie Jane Jacobs: 10 lekcji na 21 wiek z filmu “Śmierć i życie wielkich amerykańskich miast”

Thursday, May 3rd, 2018

W zeszłym tygodniu byłem w trakcie pakowania i natknąłem się na dobrze napisaną kopię The The.
Śmierć i życie wielkich amerykańskich miast.
Nie pamiętam, kiedy czytałem książkę, ale było to znacznie ponad dwadzieścia lat temu (i poprzedza moje zawodowe zaangażowanie w miastach).
Jako bardzo spóźniony hołd dla rocznicy jej setnych urodzin, postanowiłem zanurzyć się w tej niezwykłej książce.
Oto dziesięć odlotów od matki chrzestnej amerykańskiego miasta. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – 7 corocznych konkursów Każdy student architektury powinien spróbować przynajmniej raz

Thursday, May 3rd, 2018

Podczas gdy pierwsze dni mijają, gdy nadrabiasz utracony sen i bujną obserwację Gry o Tron, zdajesz sobie sprawę, że wkrótce będziesz szalony z niczym, aby wchłonąć całą swoją nowo odkrytą energię.
To tutaj nadciągają konkursy architektoniczne przydaje się.
Stanowią one konstruktywny punkt wyjścia, a jednocześnie są głęboko wciągające, dzięki czemu odsuwają Cię od beznadziejnie odświeżającego Youtube, aby sprawdzić, czy Buzzfeed przesłał nowe wideo.
Poza tym fakt, że nie jesteś już ograniczony przez kierownictwo twojego studia-lidera lub programu szkolnego, pozwala ci na twórczy eksperyment.
W różnych konkurencjach międzynarodowych w dowolnym momencie możesz wybrać, w zależności od indywidualnych zainteresowań i czasu, który chcesz poświęcić. …read more