Budownictwo wczoraj i dzis : Biennale w Wenecji 2012: Shifting Grounds (Beyond National Architecture) / Ireland Pavilion

Nico Saieh The Irish Pavilion, zaprojektowany przez architektów heneghan peng przy wsparciu Arup, a także pod opieką Johna McLaughlina, przedstawia pozycję irlandzkiej architektury w globalnej kulturze, w której tryby produkcji architektury uległy radykalnej zmianie.
Irlandia rozwinęła narodową kulturę architektury wywodzącą się z lokalnego miejsca jako materialną konstrukcję.
Teraz muszą ewoluować nasze zrozumienie w świetle zglobalizowanej natury procesów gospodarczych i produkcji architektonicznej, która w dużej mierze zależy od międzynarodowych przepływów danych i produktów w sieci.
Właśnie zaczęli przedstawiać tę sytuację sobie i innym.
W jaki sposób globalna architektura powinna być ugruntowana kulturowo i filozoficznie.
W jaki sposób znajduje się poza dzielonymi krajowymi punktami odniesienia.
Od Johna McLaughlina:.
Nico Saieh heneghan peng architekci zostali wybrani jako uczestnicy, ponieważ pracują na różnych kontynentach w szeregu różnorodnych projektów.
Nasz dialog doprowadził nas do dyskusji nad uniwersalnymi językami geometrii rzutowej i liczbą dzieloną przez architektów i pokrewnych profesjonalistów.
W swojej pracy specyficzny przykład wykonania tych geometrii jest dokładnie skalibrowany przez dobór materiałów i ich szczegółowy projekt.
Kamienna fasada Giant s Causeway Visitor Centre w Antrim dokładnie mierzy właściwości wulkanicznych pokładów bazaltowych, z których jest ociosana.
Ekstrakcja kamienia jest przedmiotem rysunków ściennych, które rejestrują cięcie bazaltu, tworząc elewację Causeway Center.
Zidentyfikowaliśmy także wodę jako element wspólny dla różnych witryn.
Wenecja jest idealnym miejscem do zmierzenia tego elementu, który sugeruje linki do innej strony.
Dolina Nilu.
Starożytny egipski pręt do pomiaru poziomu wody w Nilu zainspirował projekt responsywnej ławki oscylacyjnej, która zachęca odwiedzających do zrównowaenia ich wagi.
Ławka stanowi ruchomy grunt położony na niestabilnym terenie Wenecji.
Chodzi o pomiar i kalibrację masy ciała w stosunku do innych ciał; w odniesieniu do miejsca instalacji; i w odniesieniu do wody.
Znajduje się w sekcji Artiglierie w Arsenale.
Jego poziom jest kalibrowany względem znaku acqua alta w sąsiedniej cegle budynku, który wyznacza poziomy punkt odniesienia w pływającym świecie.
.
Nico Saieh
[przypisy: asmet lublin, panele podłogowe mrówka, intech legnica ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: asmet lublin intech legnica panele podłogowe mrówka