Budownictwo wczoraj i dzis : Al Bahar Towers Responsive Facade / Aedas

Aedas Szybki rzut oka na nadchodzącą pogodę w Abu Zabi ukaże tydzień intensywnych promieni słonecznych, a temperatura stale przekracza 100 stopni Fahrenheita, przy 0% szansie na deszcz.
W tak ekstremalnych warunkach pogodowych nawet architekci wymieniający ekologiczne wzornictwo jako swój najwyższy priorytet walczą z trudną bitwą.
Nieważne, że piasek może zagrozić strukturalnej integralności budynku, intensywne ciepło i blask mogą sprawić, że wygodne środowisko wewnętrzne stanie się względnie niemożliwe, jeśli nie zostanie odpowiednio rozwiązane.
W przypadku najnowszej pary wież Abu Dhabi, architekci Aedas zaprojektowali elastyczną elewację, która przyjmuje kulturowe wskazówki od mashrabiya , tradycyjnego islamskiego urządzenia do cieniowania kratowego.
Więcej o wieżach.
system cieniujący po przerwie.
Ukończone w czerwcu 2012 r., 145-metrowe wieże.
System cieniowania Masharabiya został opracowany przez zespół projektantów obliczeniowych w Aedas.
Korzystając z parametrycznego opisu geometrii uruchamianych paneli elewacyjnych, zespół był w stanie symulować ich działanie w odpowiedzi na ekspozycję na słońce i zmieniając kąty padania w różnych dniach roku.
.
Aedas Ekran rozprasza się jak ściana osłonowa, stojąca dwa metry przed budynkami.
zewnętrzna na niezależnej ramie.
Każdy trójkąt jest pokryty włóknem szklanym i zaprogramowany tak, aby reagował na ruch słońca jako sposób na zmniejszenie nasłonecznienia i odblasków.
Wieczorem wszystkie ekrany się zamkną.
- W nocy wszyscy się spasują, więc wszyscy się zamkną, dzięki czemu zobaczysz więcej elewacji.
Gdy słońce wschodzi rano na wschodzie, mashrabiya na wschód od budynku zacznie się zamykać, a gdy słońce porusza się wokół budynku, cały pionowy pas mashrabiji będzie poruszał się wraz ze słońcem.
powiedział Peter Oborn, zastępca przewodniczącego Aedas.
Elastyczna fasada.
Aedas Szacuje się, że taki ekran zmniejszy przyrost energii słonecznej o więcej niż 50 procent i zmniejszy zapotrzebowanie budynku na klimatyzację odprowadzającą energię.
Co więcej, zdolność filtrowania światła przez odcień pozwoliła architektom na bardziej selektywne wykończenie szkła.
.
To (ekran) pozwala nam używać bardziej naturalnie przyciemnionego szkła, które pozwala na więcej światła, dzięki czemu masz lepsze widoki i mniejsze zapotrzebowanie na sztuczne światło.
Wykorzystuje starą technikę w nowoczesny sposób, co również odpowiada aspiracji emiratu do przejęcia wiodącej roli w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
dodał Oborn.
Elastyczna fasada.
Aedas W ramach zrównoważonej inżynierii projektu i wrażliwego podejścia kulturalnego i urbanistycznego, wieże zostały nagrodzone w konkursie Tall Building Innovation Award 2012 (pamiętajcie, aby zapoznać się z poprzednią relacją na temat dodatkowych zwycięzców) przez Radę Wysokich Budynków i Urban Habitat.
Fasadę Al Bahar, sterowaną komputerowo w odpowiedzi na optymalne warunki słoneczne i świetlne, nigdy wcześniej nie osiągnięto na taką skalę.
Ponadto ekspresja tej zewnętrznej powłoki wydaje się mocno zakorzenić budynek w jego kontekście kulturowym ,.
Wyjaśnił nagrody Juror Chris Wilkinson z Wilkinson Eyre Architects.
Elastyczna fasada.
Aedas Taka nagroda potwierdza znaczenie niezbędnej integracji formy architektonicznej, struktury, systemów i strategii zrównoważonego projektowania.
[więcej w: panele podłogowe mrówka, kesony fundamentowe, rodzaje oczyszczalni ścieków ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kesony fundamentowe panele podłogowe mrówka rodzaje oczyszczalni ścieków