Architektura i nowoczesne budownictwo – Istanbul Disaster Prevention and Education Center / CRAB Studio

Dzięki uprzejmości CRAB Studio Zainspirowany reakcją na tsunami, propozycja dla Istanbul Disaster Prevention and Education Center symbolicznie i praktycznie wznosi się ponad strumienie.
Zaprojektowany przez CRAB, studio Sir Petera Cooka i Gavina Robothama, budynek siedzi z ostrzami spoczywającymi w ziemi, gotowymi do podzielenia strumieni wody, kiedy i kiedy przyjdą.
Zorganizowany jako seria pięciu skupisk, meandruje wzdłuż terenu jako łańcuch zdarzeń i nieco w rodzaju łańcucha kwiatów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Pod pewnymi względami agresywny wobec zagrożenia, budynek jest jednocześnie celowo liryczny i zwiewny.
Daje serię podkreśla i cieni, wschodów i upadków, z wyrazami oporu i pieszczoty, które z poczuciem dynamicznego celu stają się punktem skupiającym się na niezbyt uciążliwym przedmieściu.
Poniżej serii skupisk znajduje się szereg płytkich basenów i zwilżona ziemia z rodzimych roślin.
Przy bardziej formalnych brzegach terenu wznoszą się one do brzegów małych drzew, w kierunku południowym ziemia traktowana jest jako krucha, pęknięta powierzchnia przypominająca łupek z pęknięciami, które same są przypomnieniem sejsmicznego dziedzictwa.
Dzięki uprzejmości CRAB Studio Większość odwiedzających wejdzie w północno-wschodnim rogu, albo parkowanie pod budynkiem, albo przejście bezpośrednio z wyższego poziomu do holu i kawiarni w pierwszej grupie.
Od tego momentu trasa przez budynek jest naprawdę przeżyciem, ale zawsze ma prosty interfejs z każdym z klastrów.
Drugi klaster zawiera planetarium i unosi się nad obszarem parkingowym.
Trzeci klaster zawiera salę konferencyjną.
Czwarty klaster zawiera sekcję symulacji trzęsienia ziemi, a piąty klaster zawiera symulację ulewy i sekcję oceny szkolenia.
Dzięki uprzejmości CRAB Studio Construction jest uczciwa w obliczu – wizualna.
wzmocniony beton.
Szczególnym szczegółem jest nasza sugestia, że rodzina ropuch powinna być trzymana i obserwowana: dowody naukowe sugerują, że zwierzęta te mają silne reakcje w pewnym momencie przed trzęsieniem ziemi.
Dzięki uprzejmości CRAB Studio Architekci: CRAB Studio Lokalizacja: Stambuł, Turcja Zespół projektowy: Sir Peter Cook i Gavin Robotham (CRAB); Keti Carapuli, Andreea An Mar, Alice Labourel, Jonas Ersson, Oskar Edstrom Status: Współzawodnictwo
[podobne: panele podłogowe mrówka, castorama słupsk, kahrs podłogi ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: castorama słupsk kahrs podłogi panele podłogowe mrówka